RUS

Гаряча лінія +38 (044)333-79-52

Історія

Історія компанії SCORISTA почалася в жовтні 2013 року, коли народилася ідея створення технологій, що дозволяють автоматизувати оцінку позичальників і готувати кредитне рішення за допомогою штучного інтелекту. Команді з 6 чоловік вдалося розробити і протестувати альфа-версію системи на базі 75 000 кредитних історій позичальників банків і МФО. Передбачувальна сила і ефективність самої першої версії системи надихнула нас продовжити розвиток свого проекту.

У лютому 2014 року ми прийняли рішення відкрити свій офіс. З цього моменту почалася інтенсивна робота зі створення комерційного прототипу системи оцінки ризиків в мікрокредитних організаціях. Прототип був створений через 4 місяці, і вже через два тижні наша система знайшла своїх перших користувачів. Цими користувачами виявилися дві молоді мікрофінансові організації, яким за допомогою сервісу SCORISTA вдалося стати одними з найбільших онлайн-МФО в Росії. Варто відзначити, що ці компанії і досі є нашими постійними клієнтами і друзями.

 

В кінці травня 2014 р. ми представили свій проект відомому банкіру і за сумісництвом одному з найбільших бізнес-ангелів Росії. Ми швидко знайшли спільну мову, адже досвідчений фінансист зрозумів ефективність системи і її перспективи на фінансовому ринку. Нам сказали, що в інвестиційному середовищі проекти рівня SCORISTA називаються «Disruptive innovations» – інноваціями, які кардинально змінюють світ. Так у проекті з'явилися перші справжні інвестиції.

 

З їх допомогою нам вдалося не тільки істотно поліпшити нашу систему, але і привернути увагу міжнародного венчурного фонду Life.Sreda, який спеціалізується на проривних FinTech-рішеннях. Оцінки та рекомендації професіоналів, серед яких були Олексій Трифонов і Сергій Васильєв, переконали нас, що прийшов час для створення власної компанії і завоювання ринку.

 

24 червня 2014 року в Москві було зареєстровано юридичну особу ТОВ «СКОРІСТА», і в цей день ми традиційно відзначаємо, як день народження компанії.

 

Час минав, і Скоріста набирала обертів і збільшувала кількість клієнтів. До початку 2015 року їхня кількість вже досягла 17. Тому в лютому 2015 р. ми отримали нові інвестиції – Life.Sreda і Фонд сприяння розвитку венчурних інвестицій в малі підприємства в науково-технічній сфері міста Москви «Moscow Seed Fund» допомогли нам зробити якісно новий технологічний стрибок системи SCORISTA.

 

З того часу ми зрозуміли, що незважаючи на якість нашої системи, нам не вистачає вміння правильно розповідати про неї. Ми звернулися за допомогою до людей, які мають необхідний знання і вміння – в серпні 2015 року ми отримали підтримку Фонду Розвитку Інтернет-Ініціатив (ФРІІ), що дозволило нам вирости в 3 рази всього за 3 місяці.

 

У жовтні 2015 наша компанія стала резидентом фонду «Сколково». Там ми познайомилися з китайськими підприємцями, які в 2017 році допомогли відкрити наш перший закордонний офіс – в Піднебесній. І отримати трьох перших китайських клієнтів.

 

Ми впевнені в успіху, тому що впевнені в ефективності нашої системи оцінки позичальників. SCORISTA виявилася єдиною компанією на ринку, яка надає гарантію результату для МФО – адже ми на практиці довели, що разом з нами заробляти простіше і надійніше.